Desertai/ Kiti/ Kreminiai desertai/ Pusryčiai

Neramumai ir vaisiai kokosinėj karamelėj „Languotai prijuostei“.

Nepamenu, kada tai prasidėjo. Rodos, iškart po atostogų. Kai pirmąsyk jį sutikau maždaug po septynių dvidešimt dvi ties „Renault“ servisu, atkreipiau dėmesį tik į tai, koks didelis jo skėtis. Kitąryt beveik tuo pat laiku beveik ten pat mes vėl prasilenkėm. Man buvo truputėlį juokinga ir nesusitvardžius šyptelėjau. Jis pasisveikino. Atsakiau. Ir tai tapo ritualu. Pusamžis prancūzas su mėlyna striuke ir užsienietė studentė kasryt, kai tik ji turi pirmą paskaitą, apsikeičiantys šypsenomis ir bonžūr maždaug ties „Renault“ servisu. Apie dvidešimt dvi po septynių.
Vakar jis nepasirodė. Ir man kažkaip neramu. Na ir kas, jog viskas, ką apie jį žinau, tėra pomėgis dideliems skėčiams ir mėlynoms striukėms. Jis pirmas, su kuriuo rytais pasisveikindavau, o kai toks staiga netikėtai prapuola – negali visiškai nereaguot, ania?

O kai lyja, garsiai griaudi, bet nežaibuoja.

dsc_0393


O „Languotą prijuostę“ šią savaitę ryši Jolita ir kviečia papasakot apie tai, su kokiais melais virtuvėje susiduriama. Kadangi aš virtuvėje nemeluoju, tik pietus patiekusi niekada su jais list’o, iš ko visa tai, neatnešu, tai nelabai yra ką pasakot. Tačiau Jolita atsižvelgė ir į tokius sąžininguolius kaip aš, todėl pasiūlė išbandyti receptą, rastą ant gaminio. Kad jau pasižadėjau dalyvauti, tai gavus laisvadienį išrausiau spinteles ieškodama pakuotės su įdomesniu produkto panaudojimu, nei, pvz, tiesiog išvirti. Nežinau, gal perku ne tuos produktus, bet receptus radau tik ant sausų mielių (cha, cha, naiviai tikėjausi, kad gal kada kokį kartą rasiu laiko su mieline tešla pažaist (o gal ir rasiu, kas čia žino)) ir kokoso drožlių. Aha, aha, receptų tikėjausi visur, bet tik ne čia. Bet tokie visokie netikėtumai kartais baigiasi labai neprastais pusryčiais. Tik ar tai iš tikrųjų galima vadinti kokosine karamele, drįsčiau suabejot.

dsc_0245

Vaisiai kokosinėj karamelėj

SPAUSDINTI RECEPTĄ
Kiekis: 2-3 porcijos Gaminimo laikas: 15 minučių

Ingredientai

 • 40 g sviesto
 • 2 šaukštai cukraus
 • 100 ml grietinėlės
 • didelis bananas
 • 2 obuoliai
 • 2 kivi
 • 75 g kokoso drožlių

GAMINAM

1

Vaisius nulupam ir susmulkinam. Patirtis sako, kad bananus ir kivi pjaustyt reikėtų stambiau nei obuolius, nei pirmieji kur kas mažiau atsparūs terminiam apdorojimui. Bet gerai visaip.

2

Sviestą išlydom. Sumažinam kaitrą, sudedam cukrų ir nuolat maišydami kaitinam, kol vos vos pradeda spalvą keist. Supilam grietinėlę ir maišom. Aš, jei jau atvirai, šitai dariau puodą nuo ugnies atokiau patraukus. Su karamele visada visko nutikti gali, nevalia rizikuot. Dar kokia minutę pakaitinam ir sudedam vaisius bei kokoso drožles.

3

Karts nuo karto užmesdami akį troškinam, kol obuoliai suminkštėja. Nekaitriai. Paskui atvėsinam (arba ne) ir valgom vienus arba su (nuorašas (jeigu nurašiau, tai galiu taip sakyt?) nuo pakelio): kruopų koše, skrebučiu, jogurtu, fromage blanc. Fromage blanc yra toks tarpinis reikalas tarp pasukų ir varškės (jeigu lygiom dalim nuoširdžiai išplaksit vietinius iš maximos, esu veik tikra - gausit tą patį). Visai neblogas. Ir visai tiko.

Verdiktas: Ką aš galiu pasakyt? Karamelė, vaisiai, kokosas. Na, patys suprantat. Nemelavo.

Susiję įrašai

4 Komentarai

 • Komentuoti
  S
  2011.04.06 13:13

  O geras, aš kiekvieną rytą sutinku kokius 3 tuos pačius žmogučius, tik nedrįstam sveikintis, lietuviai gi 😀 Ir kai vis vienas berniukas nesirodė, buvo neramu pasidarę, net nžn kodėl ir paaiškint to negaliu. Bet atsirado gal po savaitės, matyt atostogavo 🙂

 • Komentuoti
  Insolente.
  2011.04.06 15:45

  O man Lietuvoje kažkaip baisiai retai pasitaikydavo ką nors visiškai pašalinio (ne iš barako ir ne iš univero) pamatyti keletą kartų iš eilės rytais. Arba per tą žmonių masę nepastebėdavau. Bet, va, pasirodo, nerimauti dėl žmogaus, kurio nepažįsti, gal ir nepaaiškinama, bet normalu (nes aš ne viena!). Gėris. 🙂

 • Komentuoti
  Ineta
  2011.04.08 17:59

  O koks sutapimas:) Man šią vasarą Anglijoje buvo lygiai taip pat, na gal panašiai:) Kiekvieną rytą su simpatišku vaikinu prasilenkdavom toj pačioj vietoj, tuo pačiu laiku, pakeldavo net nuotaiką toks rytinis ritualas, su šypsenom ir pasisveikinimu:))

 • Komentuoti
  Insolente.
  2011.04.15 12:44

  Va, va, atrodo vienas labas ir pora eilių dantų, o iškart galvoj šviesiau. 🙂

  Beje, maniškis atsirado!

 • Parašyk komentarą