Desertai/ Desertai be orkaitės/ Tortai

Nebemiegu ir Snickers’ai.

Net jei pavyksta – dantys tvirtai sukąsti.

Ir nubundi tamsoje, ir mąstai, kad gal jau viskas, jau išmiegota, jau galima atsisėst, priglaust nugarą prie radiatoriaus, galvą atremt į palangę ir užsiprogramuot naujai dienai.

Antrą valandą nakties, t.y., praėjus lygiai penkiolikai minučių sapno.

Ir šitaip dar penkissyk; septintą jau nebėr kantrybės, kelies didelėm akim ir mąstymu miglose, lendi po dušu ir važiuoji pirkt maisto, o maistas, kol maximoj darais ledukų ir varškės, dar vynų, obuolių ir šokolado, pragraužia kartoninę dėželę ir pusvalandį bandai jį iškrapštyt iš po sėdynės, galvoje keikdama ir kartodama nelyg mantrą man-nebus-gaila-kai-tave-ės-negalima-manęs-taip-erzint.

Paskui nutinka visa kita.

Vakare žiovulys veja lovon, rodosi, užmigtum čia pat ant sofos, teplepas maloniai šildo pilvą, smegenų vietoje švinas, kūnas irgi iš metalo, už kontrolės ribų.

Ir kažkaip nueini iki dantų šepetėlio, ir nudiegia kažkur kairėj, ir čiužinys, ir vėl didelės akys.

Tuomet viskas nuo pradžių. Ratais, uždarais ciklais, kritiniais error’ais ir dienomis nebenori lįst iš chalato, nėra jėgų, tik lietūs; ak, lietūs! Ir nudeginti dilbiai. Bet įsisegi auskarus, pataisai neklusnias sruogas ir ėjimą iš proto išmanai į naktis, kai miegot visai nėra reikalo, tik pildyt taures ir kalbėt apie orą ar kitus visai neDalykus.

O po to nori leist mintims lauk-iš-galvos žodžių srautais, tarkim, melionų sultys pelės sužalotais kaklais sąsiuvinis Grajauskas terapija mėnulis šlapias asfaltas kavos kvapas hiacintų kvapas mielių kvapas atsakomybės ir ne ir dar paranojos teisingos bitės giliau kvėpuok akys feisbukas dangūs vaistukai nepateisinti lūkesčiai muzika pieštukai kanoniniai pavidalai troleibusai išplauk indus nerimas projekcija cigaretė dar muzikos pienės ir bijau.

Aš tik labai noriu miego.


Kai kalba pasisuka apie tortus, man ima rodytis, kad gal kuris iš mudviejų su M. įvaikintas. Rimtai. Bet kieno šventė, to ir muzika, t.y., užsakymai; o kokia aš nuostabi sesuo.

Varškės tortas su Snickers'aos

SPAUSDINTI RECEPTĄ
Kiekis: 26 cm skersmens tortas Gaminimo laikas: 45 minutės

Ingredientai

 • 320 g šokoladinių sausainių (naudojau perpus sviestinius ir Selga)
 • 200 g sviesto
 • 20 g želatinos
 • 80 ml vandens
 • 500 g kreminės varškės
 • 200 g cukraus
 • kaupinas šaukštelis vanilinio cukraus
 • 4 Snickers'ai
 • 420 g riebios (35-36%) greitinėlės

GAMINAM

1

Grietinėlę, varškę ir Snickers'us padedam šaldytuvan. 26 cm skersmens formą nuimamu kraštu kruopščiai išklojam folija. Antraip tortas gali užsimanyt toj formoj su visam ir pasilikt.

2

Sausainius sumalam ar sutrinam blenderiu, žodžiu, paverčiam trupiniais. Sviestą išlydom, supilam į sausainius ir išmaišom. Suverčiam masę į formą ir nulipdom dugną bei šonus. Nepasikuklinam stipriai prispaust. Padedam šaltai.

3

Želatiną užpilam vandeniu ir paliekam pusvalandžiui brinkt. Tuomet pripilam puodan vandens, įstatom indelį su želatina ir statom ant viryklės. Kaitinam maišydami, kol želatina ištirpsta. Pasidedam ją kur netolies.

4

Varškę išsukam su cukrum ir vaniliniu cukrum. Nedideliais gabalėliais supjaustom Snickers'us. Išplakam grietinėlę iki standžios masės. Tuomet pildami plona srovele į varškę įplakam želatiną. Įmaišom Snickers'ų gabalėlius. Įmaišom grietinėlę. Supilam į formą, išlyginam paviršių ir padedam šaltai 4-6-12-kiek-norim valandų.

5

Kai tortas sustingsta, nuimam formos kraštus, tada nuo šonų ir dugno nulupam foliją ir kaip nors papuošiam. Aš puošt nemoku, todėl prieš leisdama tortui sustingt prismaigsčiau paviršiuj didesnių Snickers gabalų. Ir palikau tortą balkone, ir nepagalvojau, kad saulė savo padarys, ir šokoladai-karamelės kažkaip nedailiai aptirpo, ir paskui viską taisiau sutarkavus gabalą pieniško šokolado. Žodžiu, sugalvokit ką nors.

Šaltinis: mylimas.

Verdiktas: gerulis ir niekas iš ragavusiųjų man neprieštaravo.

Susiję įrašai

2 Komentarai

 • Komentuoti
  Jurgita
  2012.03.12 22:28

  o koši ar jau duodasi paglostomas ir kitaip paminkomas, smalsauju ne visai temon? 🙂 (siaubas, kaip pasiilgau savo katino…)

  o jei į temą, snikersus mėgstu. tik pyrage nėsyk nebandžiau – nesulaukia jie, baigia dienas trumpai ir greit, dviem kąsniais :))

 • Komentuoti
  Insolente.
  2012.03.13 10:09

  Ką ten glostomas, dabar jis žaidžia teroristą. Užšoka ant sofos ir nosim baksnoja į ranką, ėėė-mur-miau-glostyk. Ir tada įsijungia kaip traktorius, ir niekur nebeeina. Nebent kokios šunybės (hehe) iškrėst – apgraužt gėles ar bandyt atidaryt terariumą (ko vertas buvo vaizdas, kai jisai per stiklą medžiojo vorui įmestą peliuką!). Žodžiu, tikru katinu patapo. 🙂

  Taip, taip, snickers'ai yra didelis gėris, bet kreminės varškės pataluos, nemeluoju, daaaaar geriau. 🙂

 • Parašyk komentarą