Duonos ir bandelės/ Pusryčiai

Kraustymasis ir sekmadienio pusryčiai.

prigrūstos savaitės. ikėjų, daiktų tampymo, spintelių konstravimo. truputį sopančių rankų ir kojų, atsisakančių n-ąjįsyk lipt į penktą aukštą su dvidešimčia kilogramų glėby. dėliojimo ir ieškojimo, kurioj spintelėj laikyt kruopas, kuri knopkė įjungia indaplovę, kur patogiausia parduotuvė (paaiškėjo, ak, netikėtumo deivės ir dievai, kad internete)

bet viskas styguojasi. puspilnis koldūnų maišelis nustumiamas giliau šaldiklin ir namuos pakvimpa sriuba, o vakarais spintų tvarkymą pakeičia svečiai ir juokas.

geras etapas. toks, kuriam kasdien(-ą) galima įsimylėt iš naujo


Mūsų sekmadienių antras vardas yr tos bandelės. Tešla užminkoma per penkias minutes, o nuo pirmo bliūdo ištraukimo iš spintutės iki tirpstančio sviesto kvapo tepant – tik koks pusvalandis (sykiais rodosi, kad nebespėji ne pėdų pataluos vėl sušilt – ir jau pusryčiai). Traški plutelė, purus ir minkštas vidus, saldumas reguliuojasi, žodžiu, rytais nebekepam blynų.

Scones arba pusryčių bandelės

SPAUSDINTI RECEPTĄ
Kiekis: viena skarda arba 16 mažų bandelių Gaminimo laikas: 30 minučių

Ingredientai

  • 350 g miltų + šiek tiek kočiojimui
  • 3 šaukšteliai kepimo miltelių
  • 40-120* g cukraus pudros
  • 85 g šalto sviesto
  • 175 ml šaltų pasukų

GAMINAM

1

Orkaitė on - 175. Kepimo skardą išklojam kepimo popierium.

2

Miltus sumaišom su kepimo milteliais ir cukraus pudra. Gabalėliais įpjaustom sviestą. Trindami tarp pirštų suformuojam trupinius. Supilam pasukas ir minkom tol, kol viskas sukimba į vienį. Glotnios ir nelipnios tešlos čia nebus, todėl ir nesistengiam.

3

Išverčiam masę ant miltuoto paviršiaus, iškočiojam iki 2,5-3 cm storio ir stikline ar formelėmis išspaudžiam nevisai mažas bandelės. Arba padalijam tešlą pusiau, suformuojam iš kiekvienos dalies rutulį, jį delnais suplojam iki anksčiau minėto storio ir suraikom it picą į aštuonis trikampėlius. Šitaip patogiau ir indų mažiau plaut.

4

Išdėliojam ant kepimo popieriaus palikdami šiek tiek vietos pūstis. Šaunam orkaitėn ir kepam 12-15 minučių, kol auksu nusispalvina. Leidžiam praaušti, kad nedegintų rankų, tada ilgai pusryčiaujam.

PASTABOS

* cukraus kiekis priklauso nuo to, ką ketinat ant scones dėt. Kai mums norisi raikyti dešras, dedu 40 g, kai norim valgyt su riešutų sviestu ir spanguolių džemu - 75 g, kai rodosi geriausia tiesiog tept sviestą - 120 g.

Šaltinis: Words&Cake

Verdiktas: Sakau, kiekvieną sekmadienį.

Susiję įrašai

No Comments

Parašyk komentarą