Desertai/ Desertai be orkaitės/ Pyragai/ Tortai

Anuomet ir Oreo tortas.

kartais, dažniausiai pavasarį, aš imu ilgėtis anų dienų

tų, nuo kurių kadais norėjosi slėptis po lova ir keiktis, kai rytas vėl išaušo – jos buvo tokios pilnos, tokios tikros, tokios išbūtos ir sykiu – nesuprastos, neišmiegotos, baugios, liūdesio himnais ant aprasojusio stiklo nupieštos

tų, kuriose to do list’ą sudarė vienas puktas: išsigelbėti. laiškais iš Frankirkės, ašarom ant bendrabučio laiptų, neteisingais poelgiais, kurie turėjo paversti teisingu žmogumi, knygom pievutėj prie aštunto korpuso, desperatišku nėrimu galva žemyn visur, kur nemėginta – išsigelbėti iš skęstančio laivo, nors iš tiesų esi įstrigęs degančiam name

rodos, anuomet net sakiniai nuguldavo gražesni – tiesiai iš kaukolės per klaviatūrą į bekraštes erdves – kad tik lauk iš galvos. o dabar, kai nebeliko ką pilti (ar kai išsigandau, kad jau suaugus, kad jau visaip-kaip-Mąstanti – todėl neramią dušią reikia pasilikti kažkur ties kepenim; juk jei rodysies, kad esi sėkmingas, aplink tave bus tokie pat (o tada, kai jau neatlaikysi – suduši nebe kaip stiklinė iš ikėjos už eurą, – kaip kiniško porceliano vaza iš amžių, kuriais negyvenai)), žodžiai nerangūs, paklydę, vieniši

kartais, dažniausiai pavasarį, aš imu ilgėtis anų dienų

tų, kuriomis užsimerkusi galvodavau apie gyvenimą kaip šitas: užtikrintą, pažįstamą, saugų; galvodavau ir šypsodavaus


aš labai ramiai šaldytuve galiu laikyti stiklainėlį riešutų sviesto, o spintelėje – nutelos ir kondensuoto pieno. jie niekur stebuklingai neišgaruoja, nepasimeta ir kitaip neprapuola. bet jei kur nors namuos yra oreo sausainių, man ima atrodyt, kad girdžiu jų tylią aimaną prašant būt pradangintais. todėl kai pamačiau, ką su jais padarė Lina, negalėjau bookmarko naršyklėj neuždėt, niekaip

techninė dalis: Lina sako, kad jiems labiausiai patinka su varškės kremu Creme Bonjour. bandžiau vien tik su juo ir bandžiau pusiau su maskarpone – mums antras variantas pasirodė gardesnis.

Oreo tortas

SPAUSDINTI RECEPTĄ
Kiekis: 18 cm skersmens tortas

pagrindui

 • 14 oreo sausainių
 • žiupsnelis druskos
 • 40 g sviesto

sūrio masei

 • 200 g grietinėlės sūrio
 • 250 g mascarponės
 • 200 g grietinėlės
 • 50  g cukraus
 • 10 oreo sausainių

viršui

 • 6 oreo sausainiai

gaminam

1

 Pagrindui sausainius sumalam iki smulkių, sakytum, smėlio, trupinių. Sviestą išlydom, pilam į sausainius, įberiam žiupsnį druskos. Išmaišom, suberiam į formą (geriausia, atsegamu šonu), tolygiai paskirstom ir delnu spaudom, kol pagrindas rodosi visur vienodo storio ir niekur nesimėto palaidi trupiniai. Uždengiam maistine plėvele ir dedam šaldytuvan stingt, kol plaksim kremą.

2

Sūrio masei grietinėlę išplakam iki standžių putų. Grietinėlės sūrį ar, mano atveju, varškės kremą, maskarponę ir cukrų plakam tol, kol cukrus ištirpsta. Šaukštu ar mentele atsargiai įmaišom grietinėlę. 

3

Sausainius beriam į kombainėlį ir pulsiniu rėžimu sumalam iki stambių trupinių. Arba suberiam į maišelį ir padaužom kočėlu, žodžiu, darom bet ką, kad sausainiai sutrupėtų, bet miltais nepavirstų. 

4

Palengva įmaišom į sūrio masę, supilam ant sustingusio pagrindo ir išlyginam paviršių.

5

Viršui sausainius sumalam iki tokių pat trupinių, kokius malėm pagrindui. Tolygiai paskirstom ant pyrago, uždengiam plėvele ir dedam šaldytuvan bent pusdieniui, o dar geriau - pernakt. 

Verdiktas: šitą tortą sukonstravau ir brolio gimtadieniui, nes jis mėgsta oreo, tik bėda – tortus nelabai. Bet šitą savo nemėgimą pamiršo labai greitai ir rytą po gimtadienio vietoj pusryčių (kontekstas: tą rytą valgėm duoną ką tik iš orkaitės, tokią visą minkštą, garuojančią, sviestą tirpdančią) atsipjovė didelį (kaip Zuoko viešųjų ryšių problemos) gabalą. Tiek to gerumo!

Susiję įrašai

4 Komentarai

 • Komentuoti
  ir
  2015.03.19 06:56

  skaičiau kartą. skaitau antrą.
  kažkaip labai stipriai liečia, nors gal tau ir atrodo kitaip.
  tie žodžiai dabar tiesiog kiek kitokie. dabar jie jau tiesiog pilni viso to, kas buvo išgyventa, patirta ir išjausta ir jiems nebereik slėptis po grožybėmis. jie tiesiog tikri.
  kaip tu ten kažkada sakei "ir tai praeis".
  ačiū

 • Komentuoti
  Anonimiškas
  2016.02.12 20:58

  skaitau ir aš. ne kartą. kabina.

 • Komentuoti
  Rūta @ Tortai
  2018.03.09 09:52

  Oi kaip skaniai pavyko… Papildomi kilogramai garantuoti, ne tik man, bet ir vyrui ir vaikams. Jau vėl užsiprašė savaitgaliui. Ačiū, kad dalinatės tokiais skaniais receptais.

 • Komentuoti
  Ieva
  2019.02.06 16:39

  Sveiki, o sausainių vidų t.y. kremą nereik išimti darant trupinius?

 • Parašyk komentarą